Деколь або сублімація
Розглянемо два основних способи/методи нанесення/перенесення зображення на чашки, і вони називаються Деколь і Сублімація.
Сублімація – перенесення на біле. Переноситься зображення друкується сублимационными чорнилом на сублімаційного папері, потім фіксується на чашці. Перенесення зображення відбувається в термопрессе (температурі 90-120 ° С). Сублімаційний фарба, випаровуючись з поверхні паперу осідає на поверхні чашки і закріплюється на ній під дією температури - термоперенос. Слід зауважити, що чашка повинна бути для сублімаційного способу нанесення тобто мати сублимационное покриття, і з-за покриття чашки бувають тільки білого кольору. Зображення, що отримується на чашці повнокольорове. Форма чашки може бути різною, але найчастіше має циліндричну форму оскільки така форма якнайкраще підходить для термопресса. Також на ринку пропонується і конічна форма кружки, однак вона використовується рідше з-за можливого щільного прилягання її поверхні до нутрощі термопресса. Ви напевно зустрічали чашки з особистими фото та ін. Це і є сублімаційний друк.
Давайте підведемо невеликий підсумок, отже, сублімаційний друк – це перенесення повнокольорового зображення на сублімаційні чашки білого кольору, в основному циліндричної форми.
Деколь – переведення зображення на поверхню чашки у високотемпературній печі (600-900С) на чашки для деколі. Зображення наноситься на поверхню чашки прямим або непрямим перенесенням з паперової основи методом шовкографії (підготовка зображення і переведення його з допомогу підготовленої трафаретної друкарської форми). В основній масі деколь робиться одним кольором, але можна робити і повноколір CMYK, при цьому слід розуміти, що це трудомісткий процес, який відображається на вартості готової продукції. Після нанесення зображення на поверхню його фіксують в печі, де фарба міцно прикипає до поверхні. Для деколі широко використовується фарфоровий і скляний посуд.
Підіб'ємо короткий підсумок вищесказаного.
- Деколь відрізняється трудомісткою перевірки перед підготовкою порівняно з сублімаційного печаткою
- Для сублімації і деколі своя чашка
- Деколь більш довговічні (до 10 років)
- В залежності від тиражу підбирається економічно доцільний спосіб нанесення
Добавим небольшой тезис об изображениях, так называемых макетах для печати. Существую два вида изображений – растровое и векторное. Растровое изображение – изображение из набора пикселей, каждый пиксель имеет свой цвет и место в общей картинке. Яркий пример – цифровая фотография. Векторное изображение – изображение из кривых, из набора формул. Преобразовывая векторное изображение, оно всегда остаётся чётким т.к. пересчитываются формулы. Для растровых изображений используются такое ПО как Photoshop. Распространенный формат файлов – jpg, jpeg, bmp, png, gif, tiff. Для векторних зображень – Adobe Illustrator, CorelDRAW. Формат файлів – cdr, ai, eps, svg.
Нижче наведено приклад між растровим і векторним зображенням при збільшенні.
Фотографії готових робіт в розділі Фотогалерея.