Кошик
1753 відгуків
Замовлення приймаємо онлайн / в месенджерах, сб-нд вихідніНаписати

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (15.04).

Друкарня "Провокація"
+380 (67) 938-30-58
+380 (50) 380-11-15

Тізерна реклама. Що це і чим її... слухають?

Тізерна реклама. Що це і чим її... слухають?

Згадайте на секундочку, про яку рекламу найчастіше згадують у розмовах?

Саме в реальному житті, а не в листуванні по блогах і репостах в соціальних мережах. Зазвичай це те, що бере за живе, виводить на яскраві емоції і викликає відчуття ейфорії. Інтрига, цікавість і інтерес громадськості нехай і не про глобальні питання, а навіть просто «про що ж ця реклама?» - повинні просто потрапляти з киснем. Якщо повідомлення цікаво настільки, щоб порушити щирий інтерес споживача, то в справу вступає ефект сарафанного радіо, та, як кола на воді, інформація передається друзям і знайомим, обговорюється, і, що найважливіше, запам'ятовується. Залишається тільки не пропустити потрібний момент, і розкрити інтригу, надавши тим самим ще одну тему для обговорень.

Цей інструмент, заснований на одному з найбільш, напевно, погано контрольованих людських інстинктах - цікавості, - називається тизер, і дуже широко застосовується в рекламі і просуванні. Тізерна реклама - один з найбільш ефективних методів залучення уваги споживача в маркетингу. Але всьому своє місце, так що пропоную розібратися, в яких випадках його застосування найбільш доцільно.

На початку, хотілося б звернути увагу на декілька нюансів, які необхідно враховувати при використанні тізерів.

По-перше, тізерна реклама апелює до задоволення цікавості, отримання нової, невідомої раніше інформації. Тобто на стадії ревилейшна (розкриття загадки) споживач прагне побачити щось, раніше не відоме. Мова йде не обов'язково про абсолютно нову марку або продукт, але щоб уникнути розчарування клієнту потрібно показати щось нове. Наприклад, модернізовану версію товару, або розповісти про його особливості, раніше не згадуваній, хоча б нову упаковку.

По-друге, тизер повинен бути добре продуманий по стилю, по ідеї, і витриманий по часу. Невідповідність може призвести, в кращому разі зниження ефективності акції, а в гіршому - до безглуздої втрати бюджету - споживач може просто не зрозуміти, що ці повідомлення пов'язані. При цьому необхідно ретельно контролювати, щоб повідомлення не могло викликати асоціації з іншим брендом. Особливо важливо витримати тимчасові рамки: після запуску тизера будь-які несподівані зволікання у випуску товару на ринок, і, відповідно, відкладена друга стадія акції, можуть обернутися тим, що споживач просто забуде про першу, інтерес згасне.

Далі розглянемо, за яких ситуаціях використання тизерної реклами найбільш ефективно.

 

1. Вихід на ринок нового бренду

Тизери широко використовуються при появі на ринку нової, раніше невідомої марки. Щоб привернути увагу до виходу на ринок певного бренду за допомогою класичних інструментів, найчастіше потрібні значні вкладення в рекламну кампанію - у багатьох споживачів давно вироблена захисна реакція на традиційні методи реклами. Її намагаються просто не помічати, тому необхідно проведення комплексної кампанії, яка охоплює всі сфери життя потенційного клієнта - телевізійна, зовнішня реклама, радіо, і т. д., що для починаючої компанії у фінансовому сенсі зазвичай складно.

У зв'язку з цим ефективніше використовувати інструменти, що залучають увагу на підсвідомому рівні - партизанський маркетинг, епатаж, віруси, і, головне, тизерну рекламу. Клієнт, як мінімум, спробує визначити бренд або тип продукту, тобто якийсь час буде розмірковувати про рекламному повідомленні, тому обов'язково його запам'ятає. І, як вже було сказано, оголошення ні за стилем, ні за колірною гамою не повинно викликати асоціацію з існуючими марками, навіть якщо вони не є прямими конкурентами, інакше ви просто зробите рекламу іншій компанії.

 

Так само має сенс ретельне опрацювання сайту бренду, або промо сторінки, на предмет різних flash і інших додатків, ігор, конкурсів тощо, які можуть утримати інтерес споживача - відразу після ривелейшна відвідуваність сайту зазвичай висока.

В якості прикладу можна привести відносно недавній вихід продукту Чебупели. На білбордах було написано назву марки в чотири рядки по дві букви на кожній, і на деяких рядках букви були замелены на зірочки, так, що назва прочитати неможливо. При цьому на білбордах у різних місцях міста відкриті були різні рядки, тобто, при бажанні, слово можна було скласти.

2. Виведення на ринок нового продукту.

Ситуація, коли компанія вже завоювала місце на ринку, але збирається привернути увагу до свого нового продукту. Це може бути не тільки принципово інший товар, але і зміна якихось властивостей: упаковки, обсягу або дозування, смаку, кольору, розміру, цільової аудиторії, форми, технічних характеристик, і т. д. Тизери збуджують інтерес до продукту швидше і простіше, ніж просто згадка, наприклад, про новий смак у класичній рекламі. Тут корпоративні кольори можуть дотримуватися (якщо компанія хоче відразу заявити про свій бренд, і завуалювати тільки інформацію безпосередньо про продукт), так і немає (для залучення більшого інтересу до акції).

Цікавим прикладом тізерів є реклама Tele2. Наприклад, у період економічної кризи на білбордах можна було бачити сувору даму в стилі «бандитської» кампанії, на тлі корпоративних темних синьо-фіолетових і чорних тонів, яка говорила, що в кризу треба економити. Зараз зустрічаються повідомлення типу «Вони забирають останнє», «Дорого платиш за розмови», так само без безпосередньої згадки бренду, але за стилістикою викликають однозначні асоціації.

3. Ребрендинг

Тизери використовуються як інструмент брендообразования. При ребрендинг важливо, щоб до споживача дійшла інформації не просто про зміну логотипу або назви компанії (наприклад, у разі злиття або реорганізації), а про зміну філософії, стратегії, місії, ключових питань ціноутворення або рівня обслуговування клієнтів, тобто про більш глобальні зміни в компанії, ніж просто зміна графічних асоціацій. Інакше клієнт може відчути себе обманутим - отримана інформація може не представляти достатньої цінності.

Прикладом використання тізерів ребрендинг можна назвати здобула широку популярність акцію МТС - «Просто як яйце». Споживачеві пропонувалося вгадати, що ж означає символ - силует білого яйця на червоному тлі. Досить яскрава, комплексна рекламна кампанія, яка включила в себе рекламу на телебаченні, у ЗМІ, зовнішню рекламу, різноманітні btl акції.

4. PR

Іноді тизери використовують при зниженні популярності власного бренду, або як реакцію на надмірну активність конкурентів - цей інструмент привертає увагу і підвищує інтерес до компанії. При цьому, знову ж, варто пам'ятати, що рекламна акція повинна не просто нагадати споживачеві про торгову марку, але і дати якусь нову інформацію, або хоча б її видимість.

Ще хотілося б відзначити, що тізерна реклама може використовувати зовсім різні інструменти. Найчастіше, це образотворча реклама, тобто зовнішня і публікації в ЗМІ - так простіше і ефективніше заінтригувати споживача. У комплексних кампаніях так само застосовують телерекламу і btl, рідше радіо. І, звичайно, рекламу в Інтернет – створення промосайтов, вірусна реклама, банери і т. д. Тут хотілося б відзначити один нюанс: термін «тізерна реклама» в мережі включає в себе два різновиди: класичний тизер, виконаний з допомогою інтернет-технологій; і різновид банерної, рідше контекстної реклами, яка включає в себе інтригуючі слогани та зображення, за змістом і тематикою зазвичай порівнянні з заголовками жовтої преси. В більшості своїй це використовується для підвищення відвідуваності сайтів, зазвичай інтернет-ЗМІ. Варто пам'ятати, що використання останнього виду може вплинути на репутацію бренду і компанії, так як зазвичай має місце пряме перебільшення на межі обману. Тому до цього інструменту варто вдаватися дуже обережно.

Таким чином, грамотне використання тизерної реклами для просування бізнесу може привернути увагу споживача, викликати інтерес до акції і самого бренду і підвищити його запам'ятовуваність.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner